Předcházejte nedostatku testosteronu

Testosteron je mužský pohlavní hormon. Má v těle důležitou funkci. Ovlivňuje ve velké míře pohlavní chování mužů, tvorbu spermií, zesiluje tvorbu kostí a stimuluje růst svalů. Také má vliv na produkci červených krvinek a na funkci ukládání tuku. I nálada je tímto hormonem ovlivněná.

Zvýšená hladina testosteronu způsobuje kožní problémy ve formě akné. Ale zaměřme se nyní na jeho nedostatek. Ten je pro tělo kritičtější.

Zdravé jídlo

Nízká hladina testosteronu se projevuje:

  • poklesem libida, tedy chuti na sex, dále pak poruchami vzrušivosti a erekce
  • potížemi v psychické oblasti, například špatná paměť nebo deprese a melancholie
  • řídnutím kostí a úbytkem svalové hmoty
  • centrálním ukládáním tuků, laicky řečeno takzvané pivní břicho

Na zvýšení hladiny testosteronu je důležité mít ve svém jídelníčku dostatek bílkovin, zdravých tuků a cholesterolu. Z vitamínů je vhodné zaměřit se především na ty ze skupiny A a zinek.

Dopřejte si čerstvé kvalitní maso, vejce, olivový olej ve stravě nebo třeba avokádo či mandle.

Naopak se vyhněte alkoholu, sójovým produktům, lékořici, mátě, lněným semínkám a výrobkům z nich. Všechny tyto potraviny testosteron v těle ničí a nastává právě jeho úbytek.

Tip pro Vás

Dbejte na svůj vyvážený a pestrý jídelníček, bohatý převážně na již zmiňované potraviny pro podporu testosteronu. A k tomu přidejte doplňky stravy vhodné při nedostatku testosteronu u mužů.

Voda a léky

To vše dovést k dokonalosti díky aktivnímu životnímu stylu, dodržování pitného režimu, naladit v sobě psychickou pohodu a zbytečně své tělo neničit velkým množstvím kofeinu.

Uvidíte, že při dodržení uvedených bodů se hladina testosteronu ustálí na normě. A to jistě každý muž uvítá. Proč nepodpořit své zdraví, když to jde tak hladce. Prevencí se vyhnete spoustě problémům a to za to rozhodně stojí!

Tak co, vyzkoušíte to i Vy?