Zrcadlové zábradlí

Zábradlí z nerezové oceli, z profilů i plošných materiálů je velice efektní, pevné a odolné a je jednoduché na údržbu. Nerezová ocel má skvělé vlastnosti pro konstrukci schodiště. Celého schodiště, nejen zábradlí. Ale zábradlí je na schodišti to první co upoutá oči. Proto je mu věnovaná velká pozornost. Zábradlí z nerezového matriálu je tvořeno především rámem. Může jít o profily s kulatým průřezem i klasické obdélníkové, či čtvercové průřezy. Rám zábradlí může být ohýbán, nebo svařován.

Krása detailu

Zábradlí je tedy tvořeno buď celoplošným rámem, který tvoří zároveň i sloupky. Nebo samostatnými sloupky, mezi kterými jsou jednotlivé rámové konstrukce. Ty mohou mít různé výplně. Vrchní část zábradlí spojuje madlo. Táhne se jako jeden celek od shora dolů, je hlaďounké a jednolité. Výplně rámů ale také madla zábradlí, mohou být z jiných materiálů. Právě kombinací různých materiálů se dosahuje kýženého efektu, zajímavého architektonického prvku. Leštěná, nerezová ocel kombinovaná se dřevem nebo i sklem působí značně dominantně a zároveň prakticky. Jen je zapotřebí tuto kombinaci materiálů přizpůsobit barevně okolnímu prostoru.

Zábradlí z kulatiny

Na madla lze doporučit hlavně dřevěné materiály. Krásně vyhlazené dřevo se zdůrazněnou kresbou, čeho se dosáhne různým mořením anebo použitím tónovaných vosků je asi klasikou mezi madly. Navíc je příjemné na omak, odráží okamžitě teplo, takže nestudí do dlaně.

Zábradlí z nerezových materiálů se používá nejen u domovních schodišť. S velkým úspěchem se právě zábradlí z nerezové oceli používají také u žebříčků do bazénů, bazénových schodišť a různých, bezpečnostních opatření kolem nádrží koupališť. Tady je ale nutné připomenout, že při instalaci nerezového zábradlí kolem nádrží s chemicky upravovanou vodou, je nutné použít speciální nerezový materiál, který odolá tomuto agresivnímu prostředí.