Rubriky
Lifestyle

Domácí vzdělávání

V současné době je zákonem povoleno domácí vzdělávání. Je to alternativa k běžnému školství. Domácí vzdělání preferují lidé, kteří mají určitý životní styl, jejichž hodnoty si chrání. Ale nezřídka se za tím skrývá jiný důvod a totiž, že dítě trpí hyperaktivitou a to vše v kombinaci se specifickými poruchami učení a chování. Individuální přístup je pak žádoucí a nutný. Samozřejmě, i když rodiče (obvykle matka) učí své děti doma, dítě je zapsáno do klíčové školy a pravidelně chodí na přezkoušení a dostává vysvědčení. Domácí učitelé respektují rámcový program školy a sami se jim řídí. Něco jiného je pak unschooling, kdy si dítě samo určuje co, kdy a jak se naučí. Tento systém u nás respektovaný není.
 barevné pastelky

Skvělou alternativou mohou být komunitní školy

Mnozí lidé argumentují, že domácí vzdělávání není dobré, protože dítě se vzdělává nejen samotným získáváním a osvojováním dovedností, ale také tím, že dochází do kolektivu. Propagátoři domácího školství argumentují tím, že to dětem kompenzují volnočasovými aktivitami. Ale ono se nejedná o to setkávat se s jinými dětmi. Jde o velmi náročný socializační proces, který dítě pro svůj život prostě potřebuje. Není to jen setkávání, jsou to i konflikty s vrstevníky i učiteli, které nás uschopňují k životu, je to i respekt k obdivovaným učitelům, který nás učí mít úctu k autoritám. Zastánci domácí školy pak mohou argumentovat tím, že dítě má větší prostor pro vlastní rozvoj.
nervozita u učení
Určitou variantou, která splňuje výhody domácího školství, i socializační aspekty klasické školy pak představují komunitní školy, kdy se například domluví skupina podobně smýšlejících rodičů a založí si svou vlastní komunitní školu. Samozřejmě není nijak překvapivé, že tento způsob zatím není v České republice příliš rozšířený, ale určitě lze očekávat, že v tomto ohledu dojde ke změně a tento model se bude stále častěji uplatňovat.

Rubriky
Lifestyle

Slušivá móda pro všechny

Zboží, je nepostradatelnou věcí, jakou potřebujeme mít všichni po ruce. Existují druhy, které jsou pro naše každodenní fungování důležité, ale také si rádi kupujeme věci i zboží, co se nám jen hodí či líbí. Jak si ale správně vybrat a jak dobře zvolit?


Ideální materiály, rozměry i druhy

Vždy si musíme říct, co je přesně potřeba a jaký účel použití to bude plnit. Takové peněženky, jsou například velmi nezbytnou pomocí a to, jak pro ženy, tak i pro muže. Bez nich, bychom nemohli fungovat tak, jak je to praktické a potřebné. A co takové kabelky? To už je pouhou módou žen, které se chtějí líbit a být stylové a krásné. Je fakt, že takové kabelky, plní i účel samotné potřeby, neboť kam bychom si dali svoje věci, jako je peněženka, kapesník, klíče a podobně?
Co si musíme uvědomit, že je potřeba vybírat nejen dle vkusu, ale především prakticky. Musíme si uvědomit, že výběr zboží, je velmi důležitý, aby bylo všechno tak, jak to sami potřebujeme.

Krása, která umí být praktická

Každý výběr zboží, je opravdu velmi důležitý. Je potřeba si vybrat správné rozměry, druhy materiálů, velikosti i tvary, ale také jejich barevnou image. Každý z nás, má jiný vkusu a jiné požadavky a tak je potřeba si vybírat zboží v takovém složení, aby nám vždy padlo na míru vkusu, ale také potřebám. Vždy si ale zvolíme krásu, jaká nám bude neustále po ruce a splní svůj dokonalý účel použití.


Potřebné pro každého

Kožená galanterie, mezi kterou patří i peněženka, kabelka, batoh a podobně, je velmi potřebná a neobejde se bez nich žádná z žen. Někdo má rád moderní věci, někdo zase má rád spíše sportovní druhy. Vyrábí se a prodává takové druhy, z jakých si jistě každý zvolíme to, co se nám líbí, co nám vyhovuje i co se stane našimi každodenními pomocníky. A že je to potřebné pouze pro ženy? Tak tomu není, neboť i muži potřebují neustále pomoc po ruce.

Rubriky
Lifestyle

A zase ta migréna

Kdo ten stav nikdy v životě nezažil, nedokáže pochopit ty nešťastníky, kteří touto nesnesitelnou bolestí hlavy trpí a často je zcela na dlouho vyřadí z běžného fungování.

Při migréně dochází k poruše regulace napětí cévních stěn v hlavě, což způsobuje nepříjemnou bolest, nejčastěji jen na jedné straně. Časté jsou i některé doprovodné příznaky, jedná se zejména o mžitky před očima nebo dokonce výpadky vidění v určité části zrakového pole. Je zajímavé, že mnohem častěji postihuje migréna ženy, někdy se uvádí, že dokonce dvakrát až třikrát častěji oproti mužům. I když je tento stav předmětem intenzivního vědeckého bádání, příčiny vzniku zcela nejsou objasněny.

Určitou úlevu při záchvatu mohou přinést bylinky. Pomoci může řimbaba, ale většinou nepomůže hned, snížení potíží nastane až při delším užívání (ale s dávkováním opatrně). Na bolest hlavy je výborná levandule, a to v podobě éterického oleje do aromalampy, tak i jako nálev z levandulových květů (ten můžete zkombinovat s kozlíkem lékařským, který má utišující účinky).

Při záchvatu je důležité mít možnost vyhledat klidné, tiché a ideálně i tmavé místo, kde může postižený odpočívat. Někdy se uvádí, že k odeznění migrény může napomoci dýchání (výdech) do papírového sáčku. K předcházení záchvatů nebo jejich eliminaci často pomůže cvičení a celkové udržování zdravého životního stylu.

Pokud trpíte na migrény, celkově se snažte omezit rafinovaný cukr, alkohol a nadměrnou konzumaci kofeinových nápojů (káva, černý čaj, ale coca-cola apod.). Stejně tak se pokuste jíst co nejzdravěji a omezte potraviny s glutamanem sodným či dusičnanem sodným.

Někomu můžou záchvat vyvolat i různé čichové vjemy – například určitý parfém, výpar z ředidel a barev nebo dokonce vůně z květin. Není pochyb, že bolest hlavy může zhoršit i stres, pobyt v zakouřené místnosti a třeba i užívání antibiotik.

Rubriky
Lifestyle

Proteinová dieta vás zbaví tuku jednou pro vždy

Také se marně snažíte shodit nadbytečné kilogramy? Zkuste to tentokrát s proteinovou dietou a poznáte rozdíl! Na hubnutí se musí jít chytře.
O tom, že tento způsob hubnutí skutečně funguje, svědčí pozitivní ohlasy lidí, kteří ji už vyzkoušeli. A není jich málo, o tom se ostatně můžete sami přesvědčit. Spokojení zákazníci jsou tou nejlepší vizitkou, podle nich zaručeně zjistíte, jak se věci mají.sladkosti, čokoládová lízátka
Ten velký rozdíl mezi proteinovou, neboli bílkovinnou dietou a těmi ostatními, spočívá v tom, že je promyšlená – od začátku, až do konce. Stojí na vědeckých základech, konkrétně na přirozeném fyziologickém ději, který se nazývá ketóza.
Při ketóze si tělo vyrábí energii z vlastních tukových zásob, a to je přesně ten stav, kterého musíte dosáhnout, když chcete shazovat tukové polštáře. Fungovat to bude pouze tehdy, když přejdete na speciálně upravený jídelníček – jídelníček plný bílkovin.čerstvé ovoce, bobule, kaše v misce
Dostatečný příjem bílkovin ve stravě zajistí, že budete spalovat jen a pouze tuk, a vaše svalová hmota zůstane nedotčená. Zatímco při prostém omezení příjmu kalorií tělo nejen spaluje tuky, ale také odbourává svaly, při ketóze se svalové hmotě vyhne. A to je důležité, neboť svaly budete nezbytně potřebovat, jakmile se rozhodnete přejít k běžnému stravování.
Právě svaly jsou největšími spotřebiteli přijaté energie, a když je nemáte, přichází na řadu jo-jo efekt – tělo začne budovat zásobní tukové polštáře. Ovšem toho se s proteinovou dietou obávat nemusíte!
Avšak tím výčet výhod zdaleka nekončí! Lidé se často bojí přípravy speciálních redukčních jídel – vyžaduje to čas i znalosti. V tomto případě je to snazší – získáte chutnou porci vydatného jídla několikrát denně, aniž byste se museli o cokoli starat. O vaše stravování se postarají jiní, takže snáze odoláte pokušení strčit si do úst anebo do nákupního košíku něco navíc, a budete mít více volného času pro sebe.

Rubriky
Lifestyle

I vy zajisté objevíte to pravé

Milujete svého domácího mazlíčka – pejska nade vše? Víte, jak pro něj můžete být tím nejlepším páníčkem? Zpočátku se vám to bude zdát asi jako špatný nápad, ale věřte, že to má své opodstatnění.
Kožený obojek je totiž skvělá věc! Říkáte si proč, to je kravina a chcete zavřít článek a nečíst dál? Dejte nám šanci a třeba právě vy změníte pohled na věc.
roztomilé štěně.jpg
Kožený obojek na vašem miláčkovi působí jako skvělý doplněk, ale to je až ta podřadná vlastnost. Ta nejdůležitější je, že zajišťuje jeho bezpečnost. Možná se to nezdá, ale opravdu je to tak. Snad každému, kdo má doma pejska se jistě někdy stalo, že se jim zatoulal nebo odběhl někam a nevěděli jste kam. Bylo to třeba jen blízko, ale určitě jste o něj měli strach, jestli se vrátí, jestli se mu něco nestalo nebo nestane…tohle jsou první myšlenky, které se v daný okamžik proženou hlavou asi všem. Když bude mít váš mazlíček tento obojek, bude v bezpečí. Jasně, když se mu něco stane, nefunguje to jako alarm, že vám to dá hned vědět. Ale na takový obojek můžete nechat udělat psí známku, jednak uvést jeho jméno, případně adresu jeho bydliště, to znamená, že když by se zatoulal, i kdyby jen na chvilku, tak daný člověk, který ho zrovna najde, přesně ví, kam pejska vrátit zpět. Nemusí řešit volání na policii a tak dále. Tím se pejsek zbytečně vystavuje stresu.
rozkošný pejsek.jpg
Navíc v dnešní době existují i takové obojky, které zároveň odpuzují klíšťata nebo blechy. Obojky jsou napuštěné a pro tyto malé tvory je to neatraktivní. Samozřejmě se vší bezpečností vůči pejskovi, těm to neublíží. Na to jsou dělané i průzkumy, které je možné si dohledat.
Takže pokud se ještě rozhodujete, zda ano nebo ne, tak tohle jsou opravdu vážné důvody pro to změnit svůj postoj k obojkům. Určitě to není marná věc a zbytečně vyhozené peníze. Obojků je na trhu opravdu spoustu, a i vy zajisté objevíte to pravé pro vašeho mazlíčka.