Rubriky
Online

Vyplatí se firmám marketingová agentura?

Každá firma byla založena z jednoho jediného důvodu: aby svému majiteli či majitelům přinášela zisk. Ten by se měl neustále zvyšovat, a to rychlejším tempem, než poroste inflace. To je totiž jediný způsob, jak může podnikatel dosáhnout bohatství. Ovšem tento úkol není lehký, zvláště když vezmeme v úvahu, že se všechny konkurenční firmy snaží přesně o to samé.

 

Tím, co by nám s ním mělo pomoci, je pak propagace. Ta zahrnuje celou škálu postupů, od klasické reklamy před propagační předměty až po úpravu webu pro vyhledávače a mnohé další. Vždy je nutné zvolit správnou metodu či kombinaci metod tak, abychom dosáhli co nejlepších výsledků.

 

burza2

 

To vše zní samozřejmě dobře, ale co dělat, pokud nemáme v tomto oboru žádné zkušenosti? Jak zabráníme, aby nás konkurence nepřeválcovala? Máme zde v podstatě dvě možnosti. Jedinou z nich je najmout na plný úvazek marketingového specialistu.

 

Tento postup má výhodu v tom, že vám daný člověk bude neustále k dispozici a že se bude soustředit pouze na vaši firmu. Také bude mít podstatně větší zájem na jejím úspěchu, neboť na tom závisí i jeho budoucnost.

 

Na druhou stranu bude ke své práci potřebovat prostor i zařízení. To znamená vyšší náklady, neboť sem musíme započítat koupi nezbytného vybavení a jeho pravidelnou aktualizaci, zvýšené náklady na uklízečku, neboť bude muset čistit více prostor, a v neposlední řadě také mzda onomu zaměstnanci, a to včetně odvodů daně i sociálního a zdravotního pojištění.

 

cenik1

 

Pokud je pro nás tato možnost z nějakého důvodu nemožná, pak zbývá marketingová agentura Seolight.cz. Jedná se o externí firmu, kterou si na tuto práci můžete najmout. Její pracovníci zhodnotí vaši firmu a vypracují nejvhodnější marketingovou strategii. Tu vám následně i pomohou aplikovat.

 

Samozřejmě si však za svou práci nechají zaplatit. Navíc se jedná o jednorázovou službu. Pokud ji tedy budete chtít aktualizovat, například protože změníte nabídku svého zboží, nebo kvůli měnícím se trendům, budete je muset kontaktovat znovu.

 

Nakonec je na vás, jak se rozhodnete. Vždy ale vše pečlivě zvažte, ať nakonec zbytečně nepřijdete o peníze.

Rubriky
Online

Jak chránit své děti na webu

Mnoho rodičů stále nemá téměř žádný přehled o tom, čemu se jejich děti na internetu věnují. Většina rodičů školou povinných dětí tuší, že si jejich děti dopisují se spolužáky na Facebooku, sledují videa na YouTube a používají spoustu různých aplikací. Podstata problému je však v tom, že rodiče tyto stránky nenavštěvují a aplikace aktivně nevyužívají a tím pádem netuší, jaké hrozby pro jejich děti skrývají. Pokud patříte mezi rodiče, kterým „appky“, „heštegy“, „lajky“ či jiné výrazy způsobují bolení hlavy, máme pro vás několik rad, jak zůstat v obraze a zároveň mít své dítě na webu pod kontrolou.
vietnamci s pc
1)      Jděte s dobou
Zkuste to prostě všechno pochopit, požádejte vaše dítě, ať vám vysvětlí jak jeho oblíbené stránky a aplikace fungují a k čemu jsou dobré. Pokud by mu bylo divné, že se najednou ptáte, i když vás to dříve nezajímalo, vždy se můžete vymluvit na vaši práci, kde budete některé věci potřebovat, případně na novou kamarádku, která některou z aplikací již používá.
 
2)      Staňte se přáteli
Ve chvíli, kdy budete rozumět tomu, jak věci fungují, požádejte svého potomka, ať vám pomůže založit vaše vlastní účty a přidá si vás do přátel. Ptáte se proč? Budete mít přehled o tom, co vaše dítě na internet vkládá a s kým se  přátelí. Na podezřelé osoby se ho můžete v klidu zeptat. Nečekejte však, že si s vámi vaše ratolest bude po večerech dopisovat a nepouštějte se ani do „lajkování“ či komentování jeho příspěvků. Buďte vzhledem k vašemu dítěti spíše pasivní a jen pozorujte.
 ležet u pc
3)       Přemýšlejte o hrozbách
Jako aktivní uživatel získáte mnohem větší povědomí o tom, jaké možné nebezpečí na vašeho potomka číhá, a budete mu moci nenápadně předcházet. Nebudete říkat jen: „Nikdy nikam nepiš svou adresu.“ a podobně, ale budete moci být konkrétní a dítěti přesně vysvětlit, co se může stát, pokud svou adresu či fotografie na dané webové stránce zveřejní.

Rubriky
Online

World Wide Web je spojován s označením internetu

Web neboli označení www (World Wide Web) není rozhodně označení pro internet. Internet a web se sice používají jako pojmy, které se běžně nerozlišují, ovšem oba názvy mají rozdílné působení. Internet je globální systém, který propojuje počítačové sítě na celém světě. Web je ovšem aplikace, která v rámci internetu funguje.

Je to doslova nespočitatelné množství stránek a různých dokumentů, které jsou propojeny hypertextovými odkazy. Máme internetový prohlížeč, do kterého zadáme adresu nebo nějaký požadavek a otevře se nám formátovaná stránka s odkazy na jiné stránky, které jsou pro nás vhodné.

Jak ovšem dostat takové stránky na web a následně na internet, to už je pro mnohé z nás záhadou. Existují různé kurzy v tomto oboru, které uzavřete závěrečnou zkouškou a můžete své dílo zveřejnit. Ovšem pro některé z nás je to poměrně složitý proces.

Než začnete něco tvořit, je nutné si stanovit cíl

Tvorba webových stránek, pokud se ji rozhodnete tvořit sami, vyžaduje čas a znalost programovacích jazyků jako jsou HTML, CSS, PHP, JavaScript a další. Výhodou je, že budete tvořit přesně takovou myšlenku, kterou máte v hlavě. Tudíž výsledek vaší tvorby by měl být přesně takový, jaký jste si naplánovali.

Nejprve si musíte odpovědět na otázky –  proč je chcete, koho tím míníte oslovit, a jaký mohou přinést užitek. Většinou se stránky tvoří se snahou oslovit více klientů a přinést zisk. Ovšem k tomu je důležité, aby vaše stránky byly takové, že na první pohled zaujmou a vytvoří příjemnou atmosféru.

Webové stránky by měly obsahovat

·         Klidné a příjemné barvy, lepší je volit pestrost barev, která příjemně ladí
·         Rozložení textu by mělo být snadno čitelné a správně rozložené, nemělo by působit chaoticky
·         Stránky je nutno aktualizovat, přidávat krátké zprávy, jelikož to působí důvěryhodně, že jsou údaje aktuálního rázu
·         Důležitý je kontakt, stránky bez jakéhokoliv kontaktu působí otazníky u návštěvníků a tím ztrácí na důvěryhodnosti
·         Snažte se texty psát bez chyb, pokud psaní nepatří mezi vaše silné stránky, je lepší text předložit odborníkovi
·         Většina uživatelů nemá rádo reklamy, proto se raději jim ve větším množství raději vyhněte  

I zde platí to, že se nemůžete zalíbit všem, jelikož nejsme stvoření podle šablony, ale zaměřte se na tu skupinu uživatelů, které budou stránky určeny.

Pokud vám tvorba webových stránek připadá složitá, nebojte se oslovit firmy, které se zabývají touto službou a rádi vám pomohou najít řešení přímo pro vás.

Rubriky
Online

Pokud plánujete stavět či zařizovat dům, pořiďte si vozík


Čas od času se člověk v životě dostane do situace, kdy potřebuje z místa na místo přemístit nějaký objemnější náklad, což může být cokoli od sedací soupravy do vašeho obývacího pokoje až po cihly na stavbu vaší chaty.

Stěhování lednice

Každopádně ať už děláte cokoli, tak v tomto případě prakticky nezávisí na tom, o co se jedná, ale důležité je, jak danou věc dostanete z bodu A do bodu B. Zásadní na této věci je totiž to, že se zkrátka nevejde do kufru klasického osobního automobilu tak, abyste ji mohli převézt vozem svým anebo vozem svých známých. To je totiž asi to nejjednodušší řešení, které okamžitě napadne každého z nás.

Přívěs za auto

Jenže co dělat v případě, kdy takovou možnost nemáme a náš náklad je v tomto případě nadrozměrný?
Na výběr pak máme hned z několika možností odplacených služeb až po situaci, kdy si vypomůžeme svépomocí. Klíčové je v tomto případě uvážit to, zda podobnou situaci, kdy budeme muset něco velkého přemísťovat na delší vzdálenost, ještě v blízké budoucnosti očekáváme znovu či nikoli. Pokud by se totiž jednalo o jednorázovou záležitost, tak se nám vyplatí najmout si stěhovací službu anebo si pronajmout dodávku, kterou budeme řídit sami, i takové služby dnes existují.

Tažná zařízení

Ovšem pokud bychom měli v plánu stěhovat podobný náklad pravidelně, třeba když stavíme nový dům či chatu a plánujeme tam postupně navážet materiál anebo když musíme čas od času převézt něco většího z jiných důvodů, tak už se nám jednoznačně vyplatí pořídit si na svůj vůz tažné zařízení fabia combi, za které snadno zavěsíme půjčený anebo zakoupený vozík a máme vyhráno. Pak už nás nikdy nic omezovat nebude a můžeme vozit objemné a nadrozměrné náklady kam a kdykoli to budeme potřebovat.