Rubriky
Zahrada a dům

Bydlení, které vás nadchne

Chcete se osamostatnit a být svým vlastním pánem? Společné bydlení s rodiči může být pro některé mladé lidi jediným způsobem, jak a kde složit hlavu, protože na pořízení toho vlastního nemají dostatek finančních prostředků. Dokud jsou sami a nemají v plánu zakládat rodinu, může jim i takový způsob bydlení vyhovovat. Jednak mají postaráno o jídlo i o špinavé prádlo, protože maminka se vždycky postará, ale jakmile začnou pomýšlet na založení vlastní rodiny, začnou uvažovat o změně bydlení. Mladí lidé mají většinou hluboko do kapsy a ceny za pořízení bytů se pohybují vysoko nad jejich možnosti. Pro začínající rodiny, ale i pro ty starší jsou mobilní domy levně ideálním řešením, jak se dostat k vlastnímu bydlení.

Bydlet můžete na své zahradě nebo třeba u vody

Je určitě spousta míst, které máte rádi, nebo se k nim vážou příjemné vzpomínky. Proč byste tedy měli bydlet v paneláku nebo jiném podobném domě, kde se chodíte akorát vyspat, protože raději trávíte svůj čas v přírodě nebo na své zahradě. Svůj pobyt můžete změnit ze dne na den. Že to není ve vašich silách? Že nemáte tolik finančních prostředků, které by pokryli nákup nemovitosti? Nevadí. V naší nabídce si vyberete svůj vysněný rodinný domek za dostupnou cenu. Místo, kde budete chtít bydlet, si samozřejmě vyberete sami. My vám zbytek obstaráme. Vyberte si pozemek a můžete změnit svůj život k lepšímu.

Vlastní bydlení bez vysokých nákladů

Často slýcháváme od majitelů bytů nebo nájemníků panelových bytů nářky kvůli vysokým nákladům, které takové bydlení obnáší. Postěžovat si samozřejmě můžou, ale pokud sami nepodniknou kroky, které by jim pomohly získat bydlení za rozumnou cenu, tak se s tím nedá nic změnit. Levné a komfortní bydlení můžou získat jedině nákupem mobilního domu, který se dá pořídit za cenu nižší, než dnes stojí koupě bytu v paneláku.

Rubriky
Zahrada a dům

Vložte do rukou designéra své sny a on je přetvoří ve skutečnost

Pokud zrovna neoplýváte zkušenostmi bytového architekta a rýsování a plánování není vaším silným koníčkem, poohlédněte se po nabídce profesionálních studií. Zde vám designéři dokážou nabídnout profi realizaci komplexní rekonstrukce vašeho příbytku a bez nežádoucích starostí a vrásek.

Bytový architekt cena bude jedním z důležitých atributů ve výběru profesionálního studia, které dokáže uzpůsobit váš obytný prostor zcela v jiné formě, a to tak, že budete navýsost spokojeni.

plány

Přemýšlíte o tom, že chcete změnit své dosavadní zvyky a začínáte změnou v nábytku, který vás obklopuje již léta a zasloužil by si obnovu? Už nechcete usedat do propadající se sedací soupravy anebo jste z ní za ta léta už vyrostli? Představujte si parádní ušák, modré stěny, květiny solitéry v ozdobných keramických nádobách, anebo ve vašich snech gradují romantické představy plápolajícího krbu, jenže komín, o kterém se domníváte, že je potřeba, jaksi chybí? Nechybí. Bytový designér dovede i z mála udělat hodně. Sladí vaše představy a použité materiály do jednoty tak, že si budete připadat ve svém znovuobjeveném domově jako na návštěvě. Ale to je jen hypotetická představa. Váš příbytek bude sice oblečen v nových barvách, doplněn o moderní stylový nábytek, ale ve své podstatě bude naplňovat vaše představy a vaše tajné sny, které jste se neodvážili sami provést. Profesionál vás vyslechne natolik pozorně, aby zjistil, co si ve skrytu své duše přejete, čím se chcete obklopit, v čem se cítíte dobře a pak se oddá své práci.

klíčenka úsměv

Začíná zakreslením všech prostor, kteréžto převede do digitální formy a začíná kouzlit. Jeho výsledek vám předestře ve 3D návrhu, který vypadá tak přesně, jako byste byli ve vašem bytě. Natolik je věrohodný. Vy se „projdete“ vaším bydlením, všímáte si všech detailů a bytový architekt reaguje na vaše připomínky, které do návrhu po konzultaci s vámi dodá. Jedná se o naprostou důvěru ve schopnosti profesionála. Vložte mu do rukou vaše sny a on je promění ve skutečnost.

Rubriky
Zahrada a dům

Divoká příroda na zahradě

Kolem nás ubývá přírody a opravdové divočiny je okolo nás již velice málo. Přesto po ní naše lidská přirozenost touží. Není tedy nic jednoduššího, než si romantiku bažiny, rašeliniště či vřesoviště pozvat k sobě na zahrádku a užívat si ten netknutý a voňavý mech a kapradí. A to můžeme nejenom na zapadlé chaloupce v lesích a horách, ale i v domku nad náspem u okresní silnice.
rosnatka masožravá

Mokřady

Jedním ze způsobů, jak si divokou přírodu na zahrádkách vytvořit, jsou mokřady. Jsou to vlhká místa, na kterých vyrůstají zvláštní druhy rostlin. Tato místa patřívají v přírodě k nejzajímavějším. Vyskytují se okolo potoků, rybníků či pramenů. Tato místa jsou charakteristická zvláštní a zasněnou atmosférou. Mokřady můžeme na zahrádce nejsnáze vytvořit tam, kde si sama příroda něco podobného již vytváří. Jsou to například části zahrádek:
·         kolem pramínků
·         okolo potůčků
·         na trvale zamokřeném stanovišti
Taková místa si však můžeme vytvořit i na suché zahrádce.

Přirozenost

Nejdůležitější při vytváření divoké zahrady je romantika a přirozenost. Každopádně, taková malá živoucí bažina, mokřina anebo rašeliniště s přirozeným biotopem je mnohdy na zahrádce atraktivnější a zajímavější alternativa k vybudování klasického zahradního jezírka anebo rybníčku. Navíc k vytvoření svého vlastního močálu, nebo rašeliniště není nepotřeba tolik úsilí, jako k založení jezírka. Nejdůležitější je tady především přirozenost. Na takových mokřinách budou úchvatně, ale zároveň nenásilně vypadat:
·         kapradiny
·         potůčky
·         vodopády
·         všechno zelené
kvetoucí lotus

Malý prales

Další variantou divokosti na zahrádce je vytvoření malého pralesa, který bude mít mnoho zákoutí, ale také četná překvapení. Můžete si zde stvořit:
·         zátiší s omšelými, mechy a lišejníky
·         tajemné místa s obrostlými balvany
·         šeré tůňky pod vzrostlými stromy
·         samorosty, které připomínají vyvržené kořeny starých stromů
·         asymetricky umístěný ostrůvek v jezírku se žabkami
·         množství bahenních rostlin

Rubriky
Zahrada a dům

Uvolněte se v tom správném prostředí

Před tím, než se pustíme do zařizování obývacího pokoje, musíme si položit otázku – jakou funkci bude zrovna Váš obyvák plnit? Může to totiž být Vaše oáza klidu a místo pro večerní setkání s rodinou, kde si řeknete, jak jste se celý den měli anebo to může být místo, kde budete pořádat večírky a společenské akce pro známé a kamarády, či klidně i obchodní schůzky. Dále si musíme rozmyslet, zda ho chcete vybavit jednoduše nebo elegantně či vyloženě luxusně, aby nám ostatní mohli závidět? Takže pokud máte v tomhle jasno, můžete se na to vrhnout.
Jako hlavní věc je výběr té správné barvy a rozdělení nábytku, aby samozřejmě nezacláněl slunečnímu záření z okna či nezakrýval radiátor.
obývací pokoj s krbem
· Ozdobte si stěnu
Není třeba mít všechny stěny stejně barevné. Klidně popusťte uzdu své fantazii jednu stěnu vymalujte sytou barvou, jinak ozdobte nebo můžete použít obyčejnou tapetu či fototapetu, která působí velice elegantně, pokud vyberete správný vzor, například ornamenty. Většinou se jedná o zeď za televizí, která je nejvíce na očích, jelikož k televizi máte většinou nasměrovaný gauč.
schodiště u dveří
· Žádné odkladiště
Obývací pokoj jistě není místem, kde byste měli skladovat kabáty, ložní prádlo či křišťál po babičce. Nic z toho nepatří do skříně v obyváku. Taková skříň zabírá spoustu místa a vypadá mohutně. Stačí pár drobných skříněk, do kterých uložíte například DVD či pár dek, které používáte na zakrytí při večerním sledování televize.

· Hodně světla
Aby obývací pokoj působil příjemně a vzdušně, je třeba ho pořádně prosvětlit, což hlavně znamená správný výběr lustru, který by v žádném případě neměl být s tmavými skly! Lustr vybírejte co nejjednodušší. Nicméně, při výběru lampy si musíte pořádně vybrat. Vybavte se klidně i malou lampičkou, ale nesmí to působit rozházeně – lampička a lampa spolu musí ladit. Nejlépe, když budou ladit také s lustrem.

· Správné textilie
Dále je třeba také sladit veškeré textilie, které v obývacím pokoji máte. Takže pokud pořizujete závěsy, musíte je mít prakticky ve stejné barvě jako polštářky na pohovce. Pokud ale máte obyvák vybaven moderně, tak spíše, než závěsy, doporučujeme obyčejné žaluzie, které podtrhnou styl Vašeho obyváku.
Jako hlavní a největší kus nábytku v obyváku je samozřejmě pohovka. Rádi Vám poradíme, jak si vybrat ten správný gauč , na kterém si skvěle odpočinete či posedíte s rodinou a přáteli.

Rubriky
Zahrada a dům

Znáte své rostliny a víte, co jim prospívá?

Většina květin miluje slunné stanoviště. Na naší zahradě však máme i místa, která jsou zastíněná například domem nebo vysokými stromy a pokud je chceme osadit, musíme zvolit takové druhy rostlin, které budou v daných podmínkách prosperovat. V zahradnických obchodech bývají u rostlin symboly, které vám napoví, co daná rostlinka pro zdravý vývoj potřebuje.

Některé rostliny se nárokům na světlo umí přizpůsobit, většinou ale nedosahují své běžné výšky a mnohem méně kvetou. Rostliny milující polostín přežijí i na slunci, za předpokladu, že mají pořád dostatek vláhy. Rostliny vhodné pro stín na slunci chřadnou, mají vybledlé listy plné skvrn a moc parády nám na záhonu neudělají.
křehké macešky

Každá rostlina potřebuje kolem sebe svůj prostor. Pokud ho nemá, trpí nedostatkem světla a má omezenou možnost fotosyntézy. Bude tedy i přes naši péči vždy slabší, rostlinné pletivo bude tenčí, listy budou polehávat a budou více náchylné k chorobám a k napadení škůdci.

Příliš slunné dny v zimě mohou poškodit stálezelené rostliny, které jsou jinak velice odolné a nevadí jim ani mráz. Ze zmrzlé půdy si rostlina nedokáže vzít vláhu a načerpat ji zpět na místo té, která se vlivem tepla odpaří. Pokud stav trvá déle, můžeme o kytku přijít.
záhon narcisů

Květiny pocházející z teplých krajů se mrazu neubrání, proto je na venkovní záhony vysazujeme až v druhé polovině května, a ještě pečlivě hlídáme předpověď počasí a v případě nočního ochlazení záhon přikryjeme bílou netkanou textilií, listím nebo větvičkami z jehličnanů. Pokud by měly některé druhy cibulovin a hlíznatých rostlin v zimě zmrznout, musíme je na podzim ze země vyjmout a uskladnit ve tmě, chráněné před hlodavci, vlhkem a mrazem. Trvalky citlivé na mráz musíme na záhonech na zimu chránit přikrytím vrstvou listí nebo slámy. Odolné druhy se nepřikrývají, protože by mohly při občasných teplejších zimních dnech začít vyhnívat. Výjimku uděláme pouze v případě, kdy udeří opravdu tuhé mrazy a v přírodě není sníh (holomrazy).


Rubriky
Zahrada a dům

Každá nemovitost musí být kvalitní

Když se rozhodnete, že chcete bydlet na zámku, mít opravený hrad či investovat do jiných druhů starších budov, musíte si uvědomit, že i takové druhy objektů, jsou zapotřebí, aby byly kvalitní, v dokonalé konstrukci a také velmi moderní. Takové starší druhy budov, jako jsou hrady či zámky, jsou pro samotnou rekonstrukci nákladnější a tak to není žádný med.

stará vila
Na konstrukci budov záleží

Věřte, že mít pevnou konstrukci budov, nemovitostí a druhů objektů, je velmi důležité a vlastně nezbytně nutné. Není oprava takových budov důležitá pouze ve vzhledu, ale je dost potřeba, mít dokonalou statiku a konstrukce jako takové. Musíte tedy sáhnout hluboko do kapsy, mít dobré sponzory a také pomoc bankovních institucí. Vyplatí se to vůbec soukromníkům?


I barevná image je důležitá

Kdo se tedy rozhodl, že chce bydlet na zámku, či jej v budoucnu využívat jiným způsobem, musí mít tedy dokonalý plán celé opravy. Rekonstrukce je nákladná, neboť se hovoří o starších budovách, které jsou opravdu potřeba opravit od základů. Jestliže je tedy nezbytná pomoc bankovních institucí, musíte se nejdříve informovat, zda i vám v tomto případě na rekonstrukci půjčí a všechny kritéria a podmínky všeho kolem. Nestačí jen opravit základy, je tedy potřeba dát budově, vždy krásnou a dokonalou image i v podobě venkovních prostor, v krásném složení barev.

profesionální stavitel

Jak si tedy poradit s rekonstrukcí?

Pokud je tedy libo pomoci a to odborně s opravami i se samotnou celkovou rekonstrukcí, je potřeba mít jako první pomoc statika, odborníků, stavitelů i architektů. Co se týká bankovních institucí, poraďte se nejprve, co je potřeba i kolik financí vám půjčí, než se do samotné opravy pustíte. Bydlet na zámku, je sen snad každého a tak neváhejte, využijte pomoc na kdejakém místě a vždy s odborníky, kteří se v takových stavebních úpravách, vyznají.