Rubriky
Kultura

Dovolená v Čechách

Dovolená je pro všechny jakýmsi zaříkadlem či kouzelnou formulkou, která otevírá dveře nedozírných možností. Je to období, ve kterém se plní přání, lidé odpočívají, ale také poznávají nová místa a uzavírají pevná přátelství. Přesto se mnozí domnívají, že si dovolenou nemohou užít, neboť je finančně velmi nákladná.

Problémy se zaplacením vysněné dovolené řeší mnozí volbou půjčky, kterou horko těžko splácí celý následující rok a možná i déle. Proč se ale o dovolené hodně často uvažuje jen v souvislosti s mořem a exotickými destinacemi? Volno si přeci můžeme naplno užít i bez opuštění našich státních hranic.

Není výjimkou, že mnozí, kteří pravidelně odjíždějí do vzdálených destinací, vůbec netuší, jaké možnosti jim nabízí Česká republika. Každý si může vybrat podle svého nejlepšího vědomí a finanční situace odpovídající ubytování. Nabízí se přímo tisíce možností od několikahvězdičkových městských hotelů po wellness centra na horách, chaty či penziony na venkově nebo jednoduše stany ve vybavených kempech.

Stanování je stále populární

Zkuste zavzpomínat na své dětství. Netrávili jste nějaký čas s rodinou pod stanem nebo v malé chatce? Procházky po lese, plavání v rybníce a návštěvy hradů, zámků a zřícenin vám bez problémů kvalitně vyplnily celé volno. Dnes k nim můžeme přidat navíc ještě sportovní centra pro volnočasové aktivity, různé zábavné parky vhodné pro rodiny s dětmi či další kratochvíle, ke kterým nepotřebujete vlastnit desetitisíce a cestovní pasy.

Abychom se nedostali jen do oddílu české nákladné dovolené, zkusme zůstat u nejjednoduššího ubytování v autokempu. Mnohé jsou dnes natolik vybavené, že vás ani nenapadne trávit čas hledáním dalších rozptýlení.

Nejedny pořádají různé programy pro děti, zajišťují sportovní vyžití všech účastníků. Stravu si můžete připravit sami nebo zajít do nedaleké restaurace. Ale proč nevyužít a nezavzpomínat na dobroty uvařené v ešusu nad ohněm? Takovéto zážitky jistě vaše děti nezapomenou. A jako třešnička na dortu může být i fakt, že celou dovolenou jste společně s dětmi prožili na čerstvém vzduchu.

Rubriky
Kultura

Na skok u sousedů

Asi nejoblíbenější cíl dovolené ze všech spolkových zemí je Bavorsko. K nám mají zároveň Bavoři svým naturelem asi nejblíže. Nejen díky lásce k pivu, knedlíkům a masu. Je to země, kde můžete navštívit jak velká i menší města, tak krásnou přírodu a venkov a množství zámků a hradů. Můžete si zde v zimě zalyžovat, v létě se projet na kole, zaplavat si nebo vyrazit na pěší výlet.
pohádkový hrad

Zajímavé cíle v Bavorsku

·         Mnichov
Hlavní město a Mekku piva nemůžete při svém pobytu v Bavorsku minout. Je to bohaté město a snad každý Němec by v něm chtěl žít. Život je tu ovšem velmi nákladný. Je známé svým pivním festivalem, fotbalem, filmovými studii, muzei, výrobou automobilů a spoustou útulných hospůdek, restaurací a letních zahrádek.
·         Zámek Neuschwanstein
Nejromantičtější zámek asi nejen v Německu. Není sice nikterak starý a skoro celý rok je v obležení turistů, ale i když nepůjdete dovnitř, je od něj krásný výhled do okolí a jeho exteriér stojí za vidění.
·         Garmisch-Partenkirchen
Zimní sportovní a rekreační centrum, krásné i v létě. Výchozí punkt pro výstup na nejvyšší horu Německa Zugspitze.
·         Národní parky
Ať už navštívíte třeba národní park Berchtesgaden v Alpách, s krásným horským jezerem Königssee nebo ten u našich hranic Bayerischer Wald, můžete se kochat krásnou nedotčenou přírodou a vychutnávat si výlety po okolí.
·         Lázeňská města
Bad Tölz nebo Bad Reichenhall jsou krásná menší historická městečka, stojící za vidění.
pivní hrnek
·         Augsburg
Město plné církevních památek je centrem katolické církve v Bavorsku.
·         Regensburg
Krásné historické město s kanály a spoustou mostů a hradem ve svém centru.
Historických měst a městeček s hrady a dochovanou středověkou zástavbou najdete v Bavorsku mnoho. Můžete zajet do Bamberku, Rothenburgu nebo Würzburgu. Minout byste neměli ani oblast Altmühltal. Je to přírodní park kolem řeky Altmühl s mnoha malebnými výhledy a můžete zde nalézt i nějaké ty zkameněliny.

Rubriky
Kultura

Malebný výlet do polské Wisly

V tomto pochmurném období, kdy lyžovat se ještě nedá a na procházky v sychravém počasí člověk nemá ani pomyšlení, doma už vás to malinko omrzelo a děti vám nedají chvíli pokoje, zajeďte se podívat k našim severnějším sousedům. Pokud jste z Beskyd a nevíte přesně co s počínajícím víkendem či toužíte po kratší dovolené v krásném prostředí, máme tu pro vás pěkný tip. Nasedněte do auta a koukněte se do polské Wisly. Zcela jistě nebudete litovat. Město leží na území Slezských Beskyd v údolí řeky Wisly. Pro případ, že byste vyrazili v zimě, čeká vás zde pět větších lyžařských středisek a také skokanské můstky. Okolní krásné hory jsou předurčeny k celoročnímu sportování.  V sousední Ustroni, naleznete sedačkovou lanovou dráhu, která vás vyveze na horu Velká Čantoryje.
Od horní stanice lanovky to již není daleko k rozhledně, kde se můžete kochat okolní krajinou. Výlet není nijak náročný a je vhodný i pro rodiny s malými dětmi.

Vraťme se ale zpět do Wisly. Pokud zrovna nemáte náladu na vycházky a počasí tomu ani nepřeje, čeká vás zde obří hotel Golebiewski s pěti sty šedesáti čtyřmi pokoji a vodním parkem Tropikana. Mořské vlny, vodotrysky, skluzavky a tobogány se budou líbit především vašim dětem. Plavecký bazén s protiproudem pro aktivní sportovce zde naleznete také. Krásně si odpočinete, pokud si vyberete z nabídky několika teplých až horkých léčivých vířivek s přídavkem borovicové, mořské či jiné vůně. Prohřejete si tělo v několika finských saunách, ochladíte se v ledové jeskyni a na závěr si můžete poležet a zarelaxovat například v odpočívárně, anebo velké solné jeskyni. Pokud jste již dokonale vykoupaní a vody máte tak akorát, hotel vám nabídne restaurace, bary, herny, diskotéku či bowlingové dráhy. Vaše malé dětičky stoprocentně ocení hernu, kde se mohou vyřádit jaksepatří na klouzačkách, odrážedlech, balonkových bazénech a jiných dětských atrakcích.

Na procházce Wislou naleznete také tradiční koliby, kde můžete nahlédnout do místního folkloru a ochutnat speciality polské kuchyně.

Rubriky
Kultura

Trampolína 305 cm

Vyberte si z naší skvělé nabídky několik skvělých a maximálně luxusních trampolín, které jsou opravdu skvělé, užitečné a praktické, protože jsou kupované od nás, tak máte jistě i opravdu jistotu vysoké kvality, tak se nebojte a rozhodněte se hned teď. Naše trampolína 305 cm se vám bude moc hodit, to si pište. Připojte se i vy k celé řadě našich maximálně spokojených klientů, kteří přesně tohle několikrát u nás nakoupili a jsou naprosto spokojení. Všechno bude skvělé a bude to pro vás naprosto ideální volba, to je jasné, jinak to snad ani nejde.
salto na trampolíně.jpg
Budete nadšení a spokojení, protože nikam nemusíte chodit a všechno
si objednáte z pohodlí domova, takže to bude pro vás ta nejlepší a nejjednodušší volba, to je jasné. Rozhodně na nic nečekejte a udělejte to všechno ještě hned dneska a dopadne to dobře. Bude to skvělé a dopadne to skvěle. Všechno bude skvělé a pro vás naprosto ideální. Určitě se přesvědčte sami, jak tohle funguje. My vám garantujeme, že všechno bude skvělé a že se vám to bude moc líbit, protože to bude opravdu vysoce kvalitní. Udělejte to všechno hned teď. Tohle všechno se vám bude líbit.
tři dívky na trampolíně.jpg

Nejlepší ceny

My vám nabízíme opravdu hodně možností a všechno bude skvělé, protože si u nás vybere i ten nejnáročnější klient, to si pište, to je opravdu jasné, že to tak dopadne. Vyberte si cokoliv z naší nabídky a uvidíte, že to bude skvělé. Tohle všechno dopadne dobře, bude to pro vás ideální volba, to vám slibujeme a garantujeme vám tohle všechno hned teď. Na cokoliv se nás zeptejte a my tohle všechno skvěle vyřešíme a zodpovíme vám na všechny vaše otázky, je to jenom na vás, tak se podívejte a přesvědčte se opravdu co nejrychleji sami o naší luxusní nabídce a budete nadšení a spokojení s tím, jak to všechno skvěle funguje. Budete nadšení. Uvidíte, že naše nabídka je skvělá. Dokonce i náhradní díly zde nakoupíte opravdu za skvělé ceny, to je jasné. Všechno bude opravdu luxusní a bude se vám to líbit.

Rubriky
Kultura

Dobrý spánek je dostupný pro každého

Problémy s nespavostí má u nás snad každý druhý. Je to dáno životním stylem a někdy i věkem. Ačkoliv se to zdá jako nepříliš závažný problém, opak je pravdou. Jakmile se člověk dostatečně nevyspí a neodpočine si, je to znát na celém jeho dnu. Jestliže tento stav trvá delší dobu, stává se podrážděným a mohou se přidat i další zdravotní problémy.

spaní

· Jako první určitě nastoupí nepříjemná bolest hlavy.
– Pak tento stav řeší různými léky na odstranění bolesti, ale tím se nezbaví skutečného spouštěče těchto potíží.

Někdy za tento stav může nedostatek přírodního hormonu – melatoninu. Jedná se o hormon, který reguluje lidské biologické hodiny a kontroluje rytmus spaní a bdělého stavu. Právě v noci se potřebný hormon uvolní a dostává se do krve. S postupujícím věkem se množství této látky v těle snižuje, a to má právě za příčinu nespavost u lidí staršího věku. Někdy klesne natolik, že v organismu prakticky úplně chybí. Není ale potřeba zoufat, že už se nikdy kvalitně nevyspíte. Řešením je melatonin na spaní, který se vyrábí ve formě tobolek.

Dejte sbohem kruhům pod očima

Je konec nepříjemnému a zdlouhavému převalování v posteli. Konečně se budete moci opět vyspat a načerpat síly na další dny. Zmíněný přípravek se doporučuje také u lidí, kteří běžně problémy se spánkem nemají, ale přivodí jim je posun času. Stačí si vzít každý večer čtvrt až půl hodiny před spaním jednu tobolku a hned první ráno oceníte pozitivní výsledky.

spánek

· Kvalitní noční spánek zlepší fungování organismu zejména přes den.
· Opět se budete moci vrátit ke svým koníčkům, které jste pro velkou únavu museli nechávat stranou.

A kromě toho se nedostatek odpočinku promítá i na celkovém vzhledu každého člověka. Unavený obličej a kruhy pod očima mnohdy nezakryje ani ten nejluxusnější make-up. A špatná nálada může někdy narušit i dobré mezilidské vztahy.