Jak chránit své děti na webu

Mnoho rodičů stále nemá téměř žádný přehled o tom, čemu se jejich děti na internetu věnují. Většina rodičů školou povinných dětí tuší, že si jejich děti dopisují se spolužáky na Facebooku, sledují videa na YouTube a používají spoustu různých aplikací. Podstata problému je však v tom, že rodiče tyto stránky nenavštěvují a aplikace aktivně nevyužívají a tím pádem netuší, jaké hrozby pro jejich děti skrývají. Pokud patříte mezi rodiče, kterým „appky“, „heštegy“, „lajky“ či jiné výrazy způsobují bolení hlavy, máme pro vás několik rad, jak zůstat v obraze a zároveň mít své dítě na webu pod kontrolou.
vietnamci s pc
1)      Jděte s dobou
Zkuste to prostě všechno pochopit, požádejte vaše dítě, ať vám vysvětlí jak jeho oblíbené stránky a aplikace fungují a k čemu jsou dobré. Pokud by mu bylo divné, že se najednou ptáte, i když vás to dříve nezajímalo, vždy se můžete vymluvit na vaši práci, kde budete některé věci potřebovat, případně na novou kamarádku, která některou z aplikací již používá.
 
2)      Staňte se přáteli
Ve chvíli, kdy budete rozumět tomu, jak věci fungují, požádejte svého potomka, ať vám pomůže založit vaše vlastní účty a přidá si vás do přátel. Ptáte se proč? Budete mít přehled o tom, co vaše dítě na internet vkládá a s kým se  přátelí. Na podezřelé osoby se ho můžete v klidu zeptat. Nečekejte však, že si s vámi vaše ratolest bude po večerech dopisovat a nepouštějte se ani do „lajkování“ či komentování jeho příspěvků. Buďte vzhledem k vašemu dítěti spíše pasivní a jen pozorujte.
 ležet u pc
3)       Přemýšlejte o hrozbách
Jako aktivní uživatel získáte mnohem větší povědomí o tom, jaké možné nebezpečí na vašeho potomka číhá, a budete mu moci nenápadně předcházet. Nebudete říkat jen: „Nikdy nikam nepiš svou adresu.“ a podobně, ale budete moci být konkrétní a dítěti přesně vysvětlit, co se může stát, pokud svou adresu či fotografie na dané webové stránce zveřejní.