Obklady nové doby

Při stavbě nového domu nebo při renovaci se často vyskytne otázka, jaké zvolit obklady. Zejména v místnostech, ve kterých nám později svou přítomností ušetří práci, čas i finanční prostředky za údržbu. Současní výrobci obkladů i dlažeb vycházejí tomuto trendu vstříc a dodávají na trh skutečně pestrou škálu jak v sortimentu minimalistickém, tak i tradičních materiálech. Na své si přijdou i vyznavači čistě přírodních materiálů anebo milovníci extravagantních vzorů.
kamenné obklady
§  Na špičce zájmu je už po několik let jedno zajímavé kompromisní řešení.
o   Tím je imitace přírodních materiálů.
Díky velké variabilitě je možné využít tyto produkty jako obklady stěn i podlah. Tím pádem se nenásilně rozšíří možnost optického propojení vodorovných i svislých ploch.
§  Nejprve se tento způsob uplatňoval pouze v koupelnách a později v kuchyních.
§  Jeho oblíbenost však natolik vzrostla, že už není výjimečné vidět i v ložnicích a obývacích pokojích zajímavé dekorativní prvky, vytvořené z obkladů.
zvlnění dlaždice

Imitace čehokoliv díky digitálnímu tisku 

Napodobit se dá díky technologiím digitálního tisku prakticky vše. Vše je naprosto věrné, jako by to vytvořila sama příroda. Kromě kamene, mramoru a pálených cihel, můžete mít pocit, že chodíte po dřevěné podlaze.
§  Na „dřevěné“ dlažbě najdete dokonce i suky.
§  Nebo může vypadat jako stoletá.
Není také problém vytvořit takovou kresbu, která dává vizuální pocit přestálého požáru. Nejen „dřevo“, ale i „kámen“ je naprostou dokonalostí. A to zejména tím, že je nedokonalý. Na svém povrchu nese praskliny, známky zvětrání a dalších přírodních odchylek. Současným hitem se stal takzvaný „parketový vzor“. Což znamená, že jsou skládány malé formáty s designem, který imituje dřevo nebo i drahé a těžko dostupné přírodniny.
o   Dalo by se tedy říci, že není žádný nápad, který by se nedal realizovat.