Malebný výlet do polské Wisly

V tomto pochmurném období, kdy lyžovat se ještě nedá a na procházky v sychravém počasí člověk nemá ani pomyšlení, doma už vás to malinko omrzelo a děti vám nedají chvíli pokoje, zajeďte se podívat k našim severnějším sousedům. Pokud jste z Beskyd a nevíte přesně co s počínajícím víkendem či toužíte po kratší dovolené v krásném prostředí, máme tu pro vás pěkný tip. Nasedněte do auta a koukněte se do polské Wisly. Zcela jistě nebudete litovat. Město leží na území Slezských Beskyd v údolí řeky Wisly. Pro případ, že byste vyrazili v zimě, čeká vás zde pět větších lyžařských středisek a také skokanské můstky. Okolní krásné hory jsou předurčeny k celoročnímu sportování.  V sousední Ustroni, naleznete sedačkovou lanovou dráhu, která vás vyveze na horu Velká Čantoryje.
Od horní stanice lanovky to již není daleko k rozhledně, kde se můžete kochat okolní krajinou. Výlet není nijak náročný a je vhodný i pro rodiny s malými dětmi.

Vraťme se ale zpět do Wisly. Pokud zrovna nemáte náladu na vycházky a počasí tomu ani nepřeje, čeká vás zde obří hotel Golebiewski s pěti sty šedesáti čtyřmi pokoji a vodním parkem Tropikana. Mořské vlny, vodotrysky, skluzavky a tobogány se budou líbit především vašim dětem. Plavecký bazén s protiproudem pro aktivní sportovce zde naleznete také. Krásně si odpočinete, pokud si vyberete z nabídky několika teplých až horkých léčivých vířivek s přídavkem borovicové, mořské či jiné vůně. Prohřejete si tělo v několika finských saunách, ochladíte se v ledové jeskyni a na závěr si můžete poležet a zarelaxovat například v odpočívárně, anebo velké solné jeskyni. Pokud jste již dokonale vykoupaní a vody máte tak akorát, hotel vám nabídne restaurace, bary, herny, diskotéku či bowlingové dráhy. Vaše malé dětičky stoprocentně ocení hernu, kde se mohou vyřádit jaksepatří na klouzačkách, odrážedlech, balonkových bazénech a jiných dětských atrakcích.

Na procházce Wislou naleznete také tradiční koliby, kde můžete nahlédnout do místního folkloru a ochutnat speciality polské kuchyně.