Na skok u sousedů

Asi nejoblíbenější cíl dovolené ze všech spolkových zemí je Bavorsko. K nám mají zároveň Bavoři svým naturelem asi nejblíže. Nejen díky lásce k pivu, knedlíkům a masu. Je to země, kde můžete navštívit jak velká i menší města, tak krásnou přírodu a venkov a množství zámků a hradů. Můžete si zde v zimě zalyžovat, v létě se projet na kole, zaplavat si nebo vyrazit na pěší výlet.
pohádkový hrad

Zajímavé cíle v Bavorsku

·         Mnichov
Hlavní město a Mekku piva nemůžete při svém pobytu v Bavorsku minout. Je to bohaté město a snad každý Němec by v něm chtěl žít. Život je tu ovšem velmi nákladný. Je známé svým pivním festivalem, fotbalem, filmovými studii, muzei, výrobou automobilů a spoustou útulných hospůdek, restaurací a letních zahrádek.
·         Zámek Neuschwanstein
Nejromantičtější zámek asi nejen v Německu. Není sice nikterak starý a skoro celý rok je v obležení turistů, ale i když nepůjdete dovnitř, je od něj krásný výhled do okolí a jeho exteriér stojí za vidění.
·         Garmisch-Partenkirchen
Zimní sportovní a rekreační centrum, krásné i v létě. Výchozí punkt pro výstup na nejvyšší horu Německa Zugspitze.
·         Národní parky
Ať už navštívíte třeba národní park Berchtesgaden v Alpách, s krásným horským jezerem Königssee nebo ten u našich hranic Bayerischer Wald, můžete se kochat krásnou nedotčenou přírodou a vychutnávat si výlety po okolí.
·         Lázeňská města
Bad Tölz nebo Bad Reichenhall jsou krásná menší historická městečka, stojící za vidění.
pivní hrnek
·         Augsburg
Město plné církevních památek je centrem katolické církve v Bavorsku.
·         Regensburg
Krásné historické město s kanály a spoustou mostů a hradem ve svém centru.
Historických měst a městeček s hrady a dochovanou středověkou zástavbou najdete v Bavorsku mnoho. Můžete zajet do Bamberku, Rothenburgu nebo Würzburgu. Minout byste neměli ani oblast Altmühltal. Je to přírodní park kolem řeky Altmühl s mnoha malebnými výhledy a můžete zde nalézt i nějaké ty zkameněliny.