Jak získat štíhlou linii a je vůbec možné zhubnout bez odříkání?

Hubnutí je proces, který vyžaduje čas, ke štíhlé postavě se jen tak nedostaneme, to že se budeme muset snažit, bychom si měli uvědomit hned na začátku.

Jak získat štíhlou linii a je vůbec možné zhubnout bez odříkání?

Často se zcela milně domníváme, že když chceme zhubnout, budeme se muset trápit hlady a ničit v posilovně. Pro někoho tak může být snadnější začít s dietou, která slibuje rychlý úbytek kilogramů a to za pouhých pár dní nebo týdnů. To se dá vydržet, že? Jenže nic jako zázračně rychlé hubnutí neexistuje, ten kdo v životě zkouší jednu pochybnou dietu za druhou, nakonec stejně zapláče nad výdělkem, protože takto shozené kilogramy se vždycky stejně vrátí jako bumerang. Zdravé hubnutí je především o jídle a také o pohybu. Ano, čtete správně, hubnutí je o jídle, jenže o tom zdravém a vyváženém. Jak se dá zhubnout a ještě se dobře najíst?

pexels-photo-209449

Je to zdravé ale i dobré

Existuje mnoho zdravých potravin, které jsou ideální pro hubnutí a navíc skvěle chutnají. Určitě sem patří oříšky, mléčné výrobky, libové maso a především ryby. Ani vejce nebo přílohy nemusí být úplně tabu, strava by totiž měla být vždy pestrá. Mnohem důležitější, než to co vlastně jíme, je to, kolik toho sníme. Takže určitě je lepší najíst se s chutí, ale na talíři mít jen malou porci, během hubnutí totiž budete vždy muset jíst pravidelně a v menších porcích. Prostě tak, abyste nikdy nepociťovali hlad. Jakmile má tělo hlad je zle, nejenže se cítíme špatně, ale rozhodíme si metabolismus. Ruku v ruce se správně nastaveným jídelníčkem jde i pitný režim, který pomáhá navozovat pocit sytosti, ale obyčejná voda je důležitá i proto, že tělo účinně hydratuje.

pexels-photo-2092903

Během hubnutí je pro tělo a fungování metabolismu také velmi podstatný spánek. Určitě nestačí vyspat se denně jen pár hodin a zase vyrazit z postele po čtyřech hodinách. Tělo potřebuje nabrat sil, musí se zregenerovat, navíc během kvalitního a dostatečně dlouhého spánku hubneme, protože tělo spaluje. Při dodržování těchto zásad a s přidáním pohybu, se vám podaří zhubnout zdravě a především dlouhodobě.

Kolik?

Ještě než vůbec začnete, zkuste si stanovit cíl. Víte, kolik chcete vlastně zhubnout? BMI číslo vám určitě napoví. Dříve se BMI využívalo více, než dnes. V dnešní době totiž díky modernějším metodám i přístrojům na měření tělesných proporcí, můžeme zjistit v podstatě cokoliv, sestavení diety na míru je tak mnohem snadnější. Pokud ale nehubneme vyloženě kvůli zdravotním obtížím, ale spíše pro sebe a pro svůj dobrý pocit, je zjištění BMI indexu snadné a může být orientačním bodem právě při sestavování cílů.

Každý shozený kilogram je odměnou, ale i tak se za úspěchy nezapomeňte dostatečně pochválit. I pozitivní myšlení pomáhá hubnout.