Chrupavá pochoutka ze vzdálené Brazílie

Pojďme se podívat na řadu benefitů, které nám tyto oříšky mohou přinést a jde tak o přirozenou pomoc z přírodních zdrojů, která je mnohem významnější než umělé náhražky.

• Protizánětlivé účinky ořechů: Jako většina oblíbených ořechů, obsahují selen a kyselinu ellagovou, které se vyznačují protizánětlivými účinky. Pomáhají jako prevence a v případě už vzniklých zánětů je mohou mírnit. A přitom stačí mlsat jen pár oříšků v pravidelných intervalech.

směs ořechů.jpg1

Para ořechy díky svému složení podporují dobrou náladu. Jsou tedy ideální potravinou pro zimní období, kdy je lidský organismus díky nedostatku světla náchylný k depresím a špatné náladě.

• Povzbuzení kardiovaskulárního systému: Už v malém množství má konzumace para ořechů vliv na funkci vašeho srdce. Látky jako je vápník, hořčík, draslík a selen pomáhají optimalizovat krevní tlak. I to zásadním způsobem prospívá srdci.

Díky obsahu tuků udržují hladinu HDL cholesterolu, který je pro organismus ochranou proti infarktu a mrtvici, dva tiché zabijáky našeho století.

směs ořechů

• O důležitosti štítné žlázy všichni víme. Její správné fungování pomáhá řídit metabolismus, srdeční frekvenci a tělesnou teplotu. Právě díky obsaženému selenu je správná činnost štítné žlázy podporovaná konzumací ořechů.

• Při pravidelné konzumaci ořechů se projeví pozitivní změny na kůži. Je to dáno podporou glutathionu, silného antioxidantu, který odstraňuje https://www.ospzv-aso.cz/obsah/71/bezpecnostni-unie-komise-odstranuje-informacni-nedostatky-s/20842 volné radikály z kožních buněk.

• Vysoký obsah vlákniny a obsahu živin, bílkovin, sacharidů a tuků dává para ořechům sytost. Velice rychle a při malé konzumaci zaženou hlad a zasytí. Vláknina usnadňuje pohyb ve střevech, což funguje jako prevence proti žaludečním vředům, zácpě, nadýmání a křečím.

• Vysoký podíl živin a minerálů je užitečný pro posílení imunitního systému. S pomocí antioxidantů to funguje ještě lépe. Vitamín C, zinek a selen tvoří kombinaci známou pro podporu bílých krvinek a zesilují fungování antioxidantů. To působí jako prevence proti chronickým onemocněním.

• Vysoký podíl bílkovin obsažených v jádrech para ořechů je důležitou složkou pro růst svalů, získání potřebné energie, růst buněk a hojení.