Udělejte si chladnější léto

Chladno i v létě můžete mít doma, ovšem nesmíte šetřit. Přístroje, které to dokáží sice dnes již nejsou tak drahé jako v minulosti, ale pořád nejsou zadarmo.

Udělejte si chladnější léto

Vedra až k nevydržení loni v o letních prázdninách sice po většinu času nepanovala, ale to neznamená, že se nemohou letos vrátit. V posledních několika letech byla v tomto období takřka běžná, takže minulý rok byl spíše jen výjimka potvrzující pravidlo. Je možné, že máte vedra rádi, ale nejspíše je nemají rády vaše pokojové rostliny, potažmo zvířecí miláčkové. Ti je doslova nesnášejí a ne, vyšší příděl vody nemusí vždy stačit ke jejich pohodě. Ideální je doma vytvořit dokonalou tepelnou pohodu, kdy nebude ani zima, ale ani příliš velké vedro. Ovšem jak toho docílit?

Klimatizace

Větráním asi těžko. To jen pustíte domů ještě více teplého vzduchu, což není rozhodně žádoucí. Naopak, okna byste měli přes léto zavírat. A nejen kvůli vzduchu, ale také hmyzu, který rád léta na návštěvu. Hlavně komáři to mají rádi. Mnohem efektivnější je si prostě koupit klimatizaci praha.

Dobrá cena

Není potřeba se toho bát. Dnes se již nejedná o předraženou záležitost, kterou si může do domu koupit jen horních deset tisíc. Klimatizace se i v našich zemích stávají pomalu, ale jistě standardem. Samozřejmě, že na vině jsou hlavně tropická léta v minulých létech, ale hodně dělá i snížení cen. Dražší modely jsou z logiky věci výkonnější a dají se využívat i během zimních měsíců jako topení. V případě, že se vám zdá taková investice až příliš velká, můžete si koupit některý z levnější modelů. Ty jsou navíc v mnoha případech dokonce mobilní, takže se dají použít i jinde, třeba na chatě.

Ventilátor

Co větrák?

Hodně lidí si myslí, že na vedra vyzrálo pomocí velkých větráků. Ano, ty do jisté míry dokáží zlepšit tepelnou pohodu, ale ve skutečnosti vzduch v místnosti příliš neochlazují, pouze ho víří. A vířivý vzduch nabírá celou řadu alergenů, které nejsou zrovna ideální pro jedince, kteří trpí třeba sennou rýmou. Takto je dokážete roznést po celé místnosti doslova během vteřin. Klimatizace mají ale ochranné filtry.