Schází nám moment překvapení a osobní kontakt

Možná jste se také přistihli, že digitalizace nám krade kus naší přirozenosti, a že odvádí pozornost od toho, co je nám každému dáno do vínku – každodenního setkávání s dalšími lidmi. Máme sice možnost bleskového kontaktu takříkajíc s celým světem, stačí naťukat do klávesnice obsah zprávy a odeslat jej někomu, kdo si jej za pár minut může přečíst na opačném konci zeměkoule a ihned reflektovat, ovšem přece jen se to nemůže vyrovnat docela obyčejné poštovní papírové zásilce.

papír a tužka

Kde jsou ty časy, kdy jsme před vánočními svátky rozesílali i několik desítek pohlednic, anebo kdy jsme toužebně očekávali rukou psaný dopis od milované osoby, co se konečně objeví v poštovní schránce. Namísto osobní návštěvy a gratulace, poklidného posezení s někým, koho jsme dlouho neviděli, si na dlouhé vzdálenosti rozesíláme blahopřání elektronická, nebo zkrátka jen zvedneme telefon a proneseme oslavnou řeč kamsi do éteru.

blahopřání na papír

Vlastnoruční rukopis na papíře a papírové blahopřání má přece jen jiné kouzlo, než údery do klávesnice, je v tom odraz našeho já, našeho vlastního srdce, které citlivě vnímá každou drobnost, a jež nás odlišuje od všech ostatních.

Kouzlo trojrozměrného blahopřání

Blahopřání vytvořené z lásky může být i trojrozměrné, ano, jsou to ty známé rozevírací kartonové desky, kdy se po jejich odklopení zobrazí v celé své kráse nějaký prostorový obrazec – květiny, domek, zvířátka, auta atd. Pokládáte-li si otázku, jak vyrobit 3D přání k narozeninám, můžete se inspirovat některými hotovými projekty a zamyslet se nad tím, zda by nebylo od věci tentokrát odsunout notebook a mobil do pozadí a vrátit se tak trochu nostalgicky do časů, kdy u domu zvonil pošťák a roznášel dopisy a pohlednice, z nichž některé máme spolu s papírovými fotografiemi analogových fotoaparátů ještě uschované ve skříni.