Mytí koupelny není za trest. Poradíme jak ji udržet stále čistou

Dejte tomu řád

Pokud se vám do čištění koupelny nechce a odkládáte to, jak jen to jde, uvědomte si, že vás potom čeká větší dřina. Naopak když budete o koupelnu pečovat pravidelně, tolik se nenadřete. A můžete to rozdělit ještě více. Večer, pokaždé když se osprchujete, otřete dveře od sprchového koutu ručníkem dosucha. Ušetříte si drhnutí zaschlých kapek vody různými čisticími prostředky. Pokud budete důslední a otřete to pokaždé, nemáte už s dveřmi žádnou práci. Zrcadlo setřete jednou za týden třeba v mezičase po čištění zubů, poličky, na které máte krémy a parfémy, zase jiný den a umyvadlo třeba po ránu.

kosmetika_ženy

A na velký úklidový den už vám zbývá jen vana či dno od sprchového koutu a podlaha. A to máte hotové raz dva.

Čím méně chemie tím lépe

Bez chemie to úplně nepůjde, to je jasné. Zkuste se ale před koupí přípravku podívat na etiketu, ať zjistíte, jak moc je silný. Pokud máte novou koupelnu a začnete nějakým „driákem“, můžete si poškodit vrchní vrstvu kachliček a čištění bude čím dál těžší. Kdežto pokud začnete třeba s nějakými přírodními či ekologickými prostředky, vaše koupelna vám bude dlouho dělat radost svou novotou. Ale samozřejmě že odpady musíte čas od času propláchnout nějakým silným gelem, jinak budete muset po čase volat instalatéra.

Jak na čisté WC

Ano, všichni máme zažitou informaci, že na toaletě je ohromné množství bakterií. Je to pravda, ale stejně tak jsou bakterie na klikách a mobilních telefonech.

čistá_koupelna

A kvůli toaletě nemusíte kupovat drahé gely na čištění. Bohatě vám postačí suroviny, které máte doma. Trocha octu a jedlá soda. Ocet ohřejte a horký ho nalijte do záchodové mísy. Poté do něj nasypte i jedlou sodu a nechte působit. Překvapí vás záře, jaká se potom objeví. A můžete vyzkoušet i „Coca Colu“. Ta je taky výborným pomocníkem při čištění WC, protože si poradí s usazenými nečistotami a rzí. A pokud chcete wc provonět, nalijte speciální vůni do nádrže na vodu a nemusíte kupovat drahé závěsy, které stejně moc dlouho nevoní.