Jaká pravidla platí pro nebankovní hypotéky?

Uvažujete o nebankovní hypotéce? Líbí se vám její vstřícná pravidla a skvělá nabídka i pro žadatele, kteří mají nějaký ten vroubek? V tom případě vás jistě zajímá, co budete muset udělat proto, abyste takovou hypotéku mohli získat.
Existují dvě univerzální podmínky, které platí pro získání každé nebankovní hypotéky. Bez jejich splnění se tedy v žádném případě neobejdete. A jaké to jsou?

růst

Každý žadatel o nebankovní hypotéku musí mít dostatečný příjem, který mu splácení takového úvěru umožní. Dostatečný příjem je tvořen vašimi pravidelnými měsíčními příjmy, od kterých se odečtou vaše pravidelné výdaje. Do takového příjmu se ovšem nepočítá pouze váš plat či mzda, ale je tvořen i dalšími pravidelnými přísuny peněz, jako může být třeba příjem z pronájmu. A do pravidelných výdajů je samozřejmě nezbytné zahrnout výdaje na stravování, na bydlení, na dopravu, a tak podobně. V každém případě se můžete spolehnout na to, že poskytovatel půjčky bude vaše finanční možnosti posuzovat individuálně, tedy podle vaší skutečné finanční situace. Můžete tak při posouzení dopadnout o mnoho lépe než v bance, kde k výpočtu bonity využívají univerzální vzorce a pravidla.

hromada peněz

Dále je nezbytné, abyste se za svůj úvěr zaručili nemovitostí. Jde především o její aktuální tržní hodnotu. Pokud žádáte vysoký úvěr, budete muset sáhnout po opravdu hodnotné nemovitosti a naopak. Vlastně můžete získat až částku do výše sedmdesáti procent aktuální odhadní hodnoty zvolené nemovitosti. Ovšem pokud jde o konkrétní druh takové nemovitosti, záleží jen na vás, co máte po ruce. Možná je hypotéka na pozemek, stejně tak jako hypotéka na družstevní byt. Ovšem nevadí ani nemovitost v podobě zahradního domku anebo garáže, pokud má dostatečnou hodnotu.
Ať už si však zvolíte libovolnou hypotéku, vždy si vše dobře spočítejte a vyberte si takovou, která pro vás bude opravdu výhodná.