Vysávající robot

První model vysavače se objevil na přelomu devatenáctého a dvacátého století, je to tedy už více jak stoletý stařeček. Ale doba jde dál, pokrok postupuje mílovými kroky a od toho prvního, který byl tehdy považován za zázrak, se ty dnešní opravdu hodně liší. Běžné vysavače, které vlastní většina domácností, pomalu a jistě ustupují novějším a výkonnějším kolegům.
robot vysavač
Už jste se určitě setkali s existencí tzv. robotických vysavačů. Je možné, že klasickým vysavačům pomalu ale jistě zvoní hrana a nahradí je ty, které nebude muset ovládat člověk. Ona by byla škoda, vzdávat se koberců, pokud je máte rádi, jenom proto, že vás nebaví luxovat. Navíc, stejně tak, jako musíte udržovat v čistotě koberec, starat se musíte i o jiné druhy podlahových krytin, ať už parkety, linoleum či plovoucí podlahy. Nové robotické vysavače si poradí i s těmito povrchy.
Co dobrého nám nabízí
Pracuje i bez vaší přítomnosti, nařídíte čas, kdy se spustí a pak, ať dělá, co umí, a to nejlépe. Přijdete domů a na podlaze ani smítko. To není sen, ale realita. Kdo má doma nějakého toho chlupatého tvora, pak se nebude stačit divit, poradí si totiž i se zvířecími chlupy. Pokud máte děti v batolecím věku, pak jistě oceníte i možnost nastavení antibakteriálního čištění.
starý vysavač
Sám si ale smetí nevyhodí, to zůstane na vás, pravidelné vysypání koše ale nic náročného není. Pozor také musíte dát na volně ležící kabely či tkaničky od bot. Snadno si je může splést se smetím a pokusí se je nasát. Ty lepší a dražší modely mají tu schopnost, že dokáží zajet pod nábytek a umí se vyhnout i schodům. Cenově se pohybují od deseti tisíc korun výše.
Stará dobrá klasika
Starého dobrého vysavače se ale nezbavujte, své uplatnění ještě občas najde. Při důkladnějším úklidu vám bude jistě dobrý, protože s ním můžete vysát matrace nebo gauč a všechna hůře dostupná místa v bytě.