Vše nejlepší pro Váš bazén

Snad každý si pod pojmem léto představí hlavně slunce a vodu. V dnešní době už snad nenajdete zahradu, na které by nebyl bazén, ať už jen menší nafukovací či velký zapuštěný do země, ať už kulatý či obdélníkový, ale prostě je naprosto běžnou věcí mít svůj vlastní domácí bazén. Jenže pořídit si bazén je jednoduché, zato pečovat o něj, aby voda v něm byla neustále ve vysoké kvalitě vhodné koupání, to už je jiná věc.

dno bazénu

Nejdůležitějším krokem je pravidelně kontrolovat jestli bazénová voda obsahuje dostatek aktivního chloru. V případě, že zjistíte, že bazénová voda tento prvek neobsahuje nebo jeho obsah rapidně klesá, je nutné přistoupit k tak zvané šokové terapii za pomocí k tomu určeného přípravku chlor shock. U nás https://eshop.techneco.eu/Chlor-shock Vám tento přípravek nabízíme ve vysoké kvalitě a to jak v kapalné tak i v granulované podobě.

Řiďte se podle návodu na obalu, nezapomeňte nejprve rozmíchat přípravek v malém množství vody, třeba v kbelíku a pak teprve jej postupně vlévejte do bazénové vody a to samozřejmě při puštěné filtraci, aby se jeho účinné látky dostaly do celého obsahu Vašeho koupacího zařízení. Tento přípravek je určen nejen k šokové terapii Vašeho bazénu v případě, že zjistíte nedostatek dezinfekčního prostředku ve vodě, ale také jej můžete používat preventivně při pravidelných kontrolách kvality vody v bazénu.
otevřená pusa v bazénu

K tomu, abyste vždy měli přehled o kvalitě vody v bazénu, je nutné si pořídit také spolehlivé testery, které Vám ukáží nejen obsah chloru ve vodě, ale také další důležité hodnoty a to jsou hodnoty PH vody, které velmi ovlivňují správné fungování všech přípravků. Proto se nezapomeňte zásobit také těmito pomocníky. Kontrola bazénové vody by měla probíhat každý týden a v době velkých veder a vysokých teplot nebo také v období, kdy je bazén více využíván se doporučují tyto kontroly provádět ještě častěji.