Finanční produkty

Potřebujete si zřídit nějaký finanční produkt a ze všech nabídek vám jde hlava kolem? Nevíte jak se v nabídkách zorientovat? Někdy je to těžké, zvlášť když nejsme ještě rozhodnuti, o jaký finanční produkt budeme mít zájem. Přečtěte si aktuální informace a rady o finančních produktech. Na finančních webových portálech najdete potřebné informace o všech finančních produktech – hypotékách, leasingu, spořicích účtech, stavebním spoření, penzijním připojištění, životním pojištění.
peníze v ruce

Promyslete si, o jaké další služby k finančním produktům budete mít ještě zájem a které hodláte aktivně využívat. U některých bank to budou nepřehlédnutelné rozdíly. Protože finanční produkty stále prochází různými změnami, sledujte jejich aktuální stav. Každý produkt bude mít jiné podmínky.
Při zřizování přihlédněte k tomu, jestli budete mít zájem o zřízení produktu jako fyzická osoba nebo podnikatel. Zda budete zřizovat účet nebo pro studenta nebo spoření pro děti. I v tomto případě narazíte na značné rozdíly v poskytovaných službách.
K získání lepšího přehledu o vhodném výběru bankovního institutu může přispět i hodnocení v soutěži o nejlepší finanční produkt.
Většina bank se vám bude snažit poskytnout individuální řešení vhodné právě pro vaše požadavky.
růžovobílé prasátko
Se získáním lepšího přehledu ve finančních produktech vám může pomoci finanční poradce. Při jeho výběru buďte obezřetní. Finančních poradců je dnes celá řada, bohužel i těch méně kvalitních. Hledejte takové, kteří jsou profesionální a nezávislí. Nezávislí poradce nebude ovlivněn svou smluvní bankou a nebude tak upřednostňovat produkty své banky na úkor konkurenční finanční společnosti za účelem provize z prodaného produktu.
Asi nejčastěji vás bude zajímat založení finančních produktů pro děti, vyřešení financování bydlení, zajištění příjmu v důchodové věku a zhodnocení peněz.