Dětské hřiště se skluzavkou udělá radost i dospělým

Důvodů, proč pořídit dětem dětské hřiště se skluzavkou, je celá řada:

Pobyt na čerstvém vzduchu – jedním z civilizačních problémů moderní doby je nedostatečné větrání místností. Poměrně často se stává, že na větrání zapomínáme, pokud se zdržujeme delší dobu v uzavřeném prostoru. Výměna vzduchové hmoty je důležitá zejména kvůli výskytu oxidu uhličitého, který vydechujeme z plic, jde o toxický plyn, a jeho zvýšená koncentrace může způsobit i slabou otravu. Nedostatek kyslíku v ovzduší je velkou hrozbou zejména pro dětský, postupně se vyvíjející mozek, nepodceňujte tedy jak větrání, tak zejména pohyb na čerstvém vzduchu mimo budovy.

dětské hřiště

Dětem zároveň schází vhodný pohyb a dvě hodiny tělesné výchovy týdně v rámci školního rozvrhu to rozhodně nevynahradí. Dětské hřiště s pískovištěm a skluzavkou jim může být vhodným společníkem.

Vitamín D – v naší zeměpisné šířce není tak snadné pochytat dostatek „déčka“ ze sluníčka. Zejména v zimě k tomu nemáme příležitost, a tak bychom to měli alespoň dohánět od jara do podzimu. Dětská hřiště na vaší zahradě jsou pro tvorbu vitamínu D vhodným pomocníkem, děti se tu zabaví a spolu s nimi tu můžete trávit volný čas i vy. Ostatně, kdy naposledy jste vyšplhali po laně do výšky alespoň tří metrů? Lano si tu můžete nechat zavěsit buď na vzrostlý strom, anebo na ocelovou podpěrnou konstrukci.

hřiště pro děti

Slunce není jen vitamín D – sluneční záření má pozitivní vliv na celou řadu tělesných funkcí, tvorba vitamínu D tedy není jediným důvodem, proč se slunci vystavovat co nejčastěji, i když samozřejmě v rozumné míře. Mimo jiné jde o naši psychiku, zejména tvorbu serotoninu, který přispívá k dobré náladě, uvolnění, správné činnosti mozku a nervové soustavy a celkovému naladění osobnosti. Budou-li děti dlouho setrvávat v uzavřených místnostech, mohou mít větší sklony k depresím a úzkostem, a někdy až k agresivnímu chování.