Bazén není jen bazén

Bazén už si u nás pořídil leckdo. A leckdo si ho ještě určitě pořídí. A zatímco ti první už většinou vědí své, ty druhé je třeba raději upozornit na to, že až si budou toto své soukromé koupaliště pořizovat, nesmí zapomenout na to, že nejde v případě zahradního bazénu jenom a pouze o onu všem notoricky známou nádrž, do níž se napouští voda. Má-li být bazén skutečným bazénem, je tu toho zapotřebí daleko více.
Vezměte si třeba jenom to, co souvisí s čistotou vody v něm. Tedy s tím, na co v žádném případě nelze rezignovat. Protože jinak by se zprvu průzračná voda změnila postupem času v něco, do čeho by se snad ani nedalo vlézt, jak by to bylo odpuzující.

Mezi to, co pomáhá udržet vodu ve stabilně dokonalém stavu, patří:
filtrace, která zajišťuje průběžné odstraňování nečistot, jež se do vody dostaly a v této se vznášejí,
bazénový vysavač, jehož je zapotřebí k odstraňování usazenin se dna a stěn nádrže,
síťka na manuální vybírání nečistot plujících po hladině,
plachta na zakrytí bazénu, díky níž se do vody v době, kdy bazén není využíván, nedostanou nové nečistoty,
a také přípravky z řad bazénové chemie, jež se starají o to, aby se na správné úrovni stabilizovala kyselost vody, aby se zlikvidovaly mikroorganismy a řasy a aby se vyvločkovala ta nejjemnější jiným způsobem prakticky neodstranitelná špína.
A k té posledně zmíněné bazénové chemii si je třeba pořídit i vhodný dávkovač chloru do bazénu https://www.chlorito.cz/bazenovy-plovak.
Těm, kdo neví, k čemu by se jim tento mohl vlastně hodit, bych doporučil, aby si došli uvařit kávu. A s touto se pak usadili a vhodili do ní kostku cukru. A rázem jim to dojde. Prostě proto, že bez těchto plováků, na které se naklade bazénová chemie, jež se na nich postupně rozpouští a uvolňuje do vody, by nebyla voda zásobena potřebnou chemií rovnoměrně. Což by bylo na škodu.
chlapec s ploutvemi

Stejně jako u oné kávy, která se také musí zamíchat, aby nebyla zčásti přeslazená a zčásti nechutně hořká. A na rozdíl od níž nelze vzít lžičku a jít míchat bazénovou vodu.